Knižní veletrh
v Bologni

Předcházející ročníky

2021 (14.-17. června) - online

V roce 2021 Moravská zemská knihovna zajišťující prezentaci ČR na vybraných mezinárodních knižních veletrzích nedostala od Ministerstva kultury ČR pověření k zajištění prezentace na knižním veletrhu v Bologni. Moravská zemská knihovna - sekce České literární centrum vyhlásila program na podporu výjezdů českých literárních agentek/agentů a nakladatelek/nakladatelů na knižní veletrh v Bologni.


Výsledky žádostí najdete zde. 

2020 (12.–14. března) 

Knižní veletrh v Bologni byl v roce 2020 zrušen kvůli pandemii COVID-19. 

Přihlášení vystavovatelé

2019 (1.–4. dubna)

V pondělí 1. dubna 2019 bude slavnostně zahájen knižní veletrh v Boloni. Tento veletrh je specifický svým zaměřením na dětského čtenáře. Vedle bohatého kulturního programu a diskuzí nad současnými otázkami ve sféře produkce knih pro děti a mládež jsou na veletrhu udíleny i prestižní ceny, kterými jsou oceňováni přední nakladatelé či ilustrátoři, zvýšená pozornost je v posledních letech věnována i oblasti digitálních médií a vývoji aplikací (nejen) pro děti.
Česká republika bude na veletrhu reprezentována zejména národním stánkem Ministerstva kultury. V expozici bude představena řada větších i menších dětských nakladatelů, mezi nimi například Baobab, Host, Petrkov, Mladá fronta či Labyrint. Vedle nakladatelské produkce budou na stánku vystaveny i současné knižní kolekce, které přinášejí reprezentativní výběr z nejlepší české tvorby pro děti.

Vystavovatelé

2018 (26.–29. dubna)

V pondělí 26. března 2018 bude slavnostně zahájen 55. ročník knižního veletrhu v Boloni. Tento veletrh je přitom specifický svým zaměřením na dětského čtenáře (ač je paradoxně osobám mladším 18 let vstup zakázán). Vedle bohatého kulturního programu a diskuzí nad současnými otázkami ve sféře produkce knih pro děti a mládež jsou na veletrhu udíleny i prestižní ceny, kterými jsou oceňováni přední nakladatelé či ilustrátoři, zvýšená pozornost je v posledních letech věnována i oblasti digitálních médií a vývoji aplikací (nejen) pro děti.

Česká republika bude na veletrhu reprezentována zejména národním stánkem Ministerstva kultury (22C7). V expozici bude představena řada větších i menších dětských nakladatelů, mezi nimi například Baobab, Host, Petrkov, Mladá fronta či Labyrint. Vedle nakladatelské produkce budou na stánku vystaveny i současné knižní kolekce, které přinášejí reprezentativní výběr z nejlepší české tvorby pro děti.

Vystavovatelé

2017 (3.–6. dubna)

3. dubna 2017 bude slavnostně zahájen 54. ročník knižního veletrhu v Boloni. Tento veletrh je přitom specifický svým zaměřením na dětského čtenáře (ač je paradoxně osobám mladším 18 let vstup zakázán). Vedle bohatého kulturního programu a diskuzí nad současnými otázkami ve sféře produkce knih pro děti a mládež jsou na veletrhu udíleny i prestižní ceny, kterými jsou oceňováni přední nakladatelé či ilustrátoři, zvýšená pozornost je v posledních letech věnována i oblasti digitálních médií a vývoji aplikací (nejen) pro děti. Lákadlem letošního ročníku je otevírání Bologna Digital Media Hall v hale 32, doplněné bohatým programem.

Česká republika bude na veletrhu reprezentována zejména národním stánkem Ministerstva kultury (29B34). V expozici bude představena řada větších i menších dětských nakladatelů, mezi nimi například Baobab, Host, Petrkov, Mladá fronta či Labyrint. Vedle nakladatelské produkce budou na stánku vystaveny i současné knižní kolekce (Zlatá stuha či Nejlepší knihy dětem), které přinášejí reprezentativní výběr z nejlepší české tvorby pro děti.
© 2021 Moravian Library
Kounicova 65a
601 87 Brno