Knižní veletrh
ve Frankfurtu

2020

Od 14. do 18. října proběhne již sedmdesátý druhý ročník Frankfurtského knižního veletrhu, který je nejdůležitější evropskou knižní akcí podzimu. S ohledem na letošní situaci kolem pandemie COVID-19 je veletrh přenesen do digitální podoby. Veškeré národní prezentace, včetně spoluvystavovatelů, se neuskuteční fyzicky, ale jsou přeneseny do online prostoru.
​Frankfurtský knižní veletrh doplní festival BOOKFEST City, který po dobu pěti dnů zaplní ulice Frankfurtu komorními literárními a kulturními událostmi, řada událostí se také odehraje online. Mezi asi 80 akcemi se 16. října večer představí německému publiku poprvé Alena Mornštajnová se svým románem Hana přeloženým do němčiny (nakl. Wieser, 2020, překlad Raija Hauck), která se k akci připojí s Martinem Kraflem, programový koordinátor Echa Tschechien, z Moravské zemské knihovny v Brně virtuálně. Na německé straně s nimi bude diskutovat moderátor Mirko Schwanitz.

Páteční literární večer můžete sledovat živě na našem facebookovém profilu Leipzig2020Tschechien. Českou národní prezentaci zajišťuje z pověření Ministerstva kultury ČR Moravská zemská knihovna v Brně. 

Vystavovatelé

Vystavovatelé 2019

Vystavovatelé 2018

Vystavovatelé 2017

© 2021 Moravian Library
Kounicova 65a
601 87 Brno