Knižní veletrh
v Londýně

12.-14. března 2024

Londýnský knižní veletrh se v letošním roce koná od 12. do 14. března 2024. Národní stánek ČR naleznete na výstavišti Olympia pod číslem 7G50. 

Londýn

Vystavovatelé 2024

Albatros Media
ALBATROS MEDIA

Jsme největší knižní vydavatelství v ČR s tradicí sahající až do roku 1949. Značka Albatros hrála klíčovou roli na poli české literatury pro děti a v roce 1964 se stala jedním ze sedmi spoluzakladatelů veletrhu dětské knihy v Boloni. V současnosti se zaměřujeme na dětskou non-fiction literaturu a kvalitní obrázkové knihy. Chceme, aby se děti naučily něco nového a zároveň je čtení bavilo. Proto vymýšlíme nové a netradiční formáty knih a pečlivě vybíráme ilustrátory i samotná témata.

5. května 22, 140 00 Praha 4, Česká republika
Petra.bartosova@albatrosmedia.cz

Euromedia Group
EUROMEDIA GROUP, a. s.

Euromedia Group (EMG) byla založena v roce 1991 a patří mezi největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vydává více než 700 nových titulů ročně pod značkami Kalibr, Ikar, Odeon, Universum, YOLI, Esence, Pragma, Laser, Brána, Listen, Pikola, Témbr a Granit. EMG je rovněž vlastníkem největšího knižního velkoobchodu v ČR, který zásobuje knihkupce, knihkupecké sítě i internetové obchody produkcí většiny tuzemských nakladatelů. Provozuje také Knižní klub a síť knihkupectví Luxor.

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5 – Smíchov, Česká republika
diestlerova.petra@euromedia.cz

Masaryk University Press
UNIVERZITA KARLOVA, NAKLADATELSTVÍ KAROLINUM

Nakladatelství Karolinum vzniklo v roce 1990. Vydáváme učební texty, vědecké monografie, odborné časopisy a vědecké sborníky. Samostatné ediční projekty představují publikace vztahující se k historii Univerzity Karlovy, monografie o dějinách umění, filosofii, religionistice, sociologii, politologii, lingvistice, literární vědě nebo o nových médiích a vizuální kultuře. Unikátním projektem je překladová edice Modern Czech Classics i vydávání díla Karla Šiktance.

Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1, Česká republika
vit.krobot@ruk.cuni.cz

Mobirise
NÁRODNÍ GALERIE PRAHA

Ediční oddělení Národní galerie v Praze je účelové zařízení NG, které zabezpečuje její ediční činnost v úzké spolupráci s historiky umění, kurátory, lektory, sbírkami a knihovnou NG. Ryze odborná činnost je dána faktem jeho specializovaného zaměření. Kromě tradičního typu tiskovin – převážně katalogů k výstavám, soupisových katalogů sbírek, průvodců, odborných periodik, sborníků z konferencí, monografií umělců – vydává odbornou literaturu o výtvarném umění a ze souvisejících oborů (teorie a filozofie umění, muzeologie, uměleckohistorický archiv aj.), popularizující publikace o sbírkách NG a knihy pro děti.

Staroměstské nám. 12, 110 15 Praha 1, Česká republika
aneta.cernovska@ngprague.cz

Národní galerie Praha
FINIDR

Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě. Individuální přístup, flexibilita, klientský servis v 5 jazycích, příznivé ceny, krátké termíny realizace dodávek, kvalita a 29 let trvající tradice jsou hlavními důvody dlouholeté spolupráce s řadou významných tuzemských i evropských nakladatelů.

Lípová 1965, 737 01 Český Těšín, Česká republika
printinghouse@finidr.cz

Svět knihy
SVĚT KNIHY, s.r.o.  /
BOOK WORLD

Společnost založená Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Jeho hlavní činností je organizace každoročního knižního světového veletrhu v Praze, propagace knih a literatury a export českých knih.

Fügnerovo nám. 1808/3, 120 00 Praha 2, Česká republika
radovan.auer@svetknihy.cz

Expoziční katalog pro Londýnský knižní veletrh si můžete stáhnout zde.

Historie účasti na veletrhu

Účast na veletrhu se datuje až do roku 2017. Ve stručnosti se můžete podívat i na předcházející ročníky.

© 2021 Moravian Library
Kounicova 65a
601 87 Brno