Knižní veletrh
v Londýně

18.-20. dubna 2023

Londýnský knižní veletrh se v letošním roce koná od 18. do 20. dubna 2023. Národní stánek ČR naleznete na výstavišti Olympia pod číslem 7G50. 

Londýn

Vystavovatelé 2023

Albatros Media
ALBATROS MEDIA

Nakladatelství Albatros Media soustředí svou exportní nabídku především na dětské knihy neotřelých a inovativních formátů. Ty jsou již známé po celém světě – doposud byly publikovány ve více než 50 jazycích, 40 zemích a na 5 kontinentech. Naše knihy jsou jako kombinace hračky a učebnice – dětem mají přinést jak zábavu, tak nové znalosti a chuť po poznání. Naše nabídka zahrnuje knihy z kategorií novelty, picture books, pop-up books, how-to-books, non-fiction a pohádky.

5. května 22, 140 00 Praha 4, Česká republika
jana.vykoukalova@albatrosmedia.cz

Euromedia Group
EUROMEDIA GROUP, a. s.

Euromedia Group (EMG) byla založena v roce 1991 a patří mezi největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Kalibr, Ikar, Odeon, Universum, YOLI, Esence, Pragma, Laser, Brána, Listen, Pikola a Témbr. EMG je rovněž vlastníkem největšího knižního velkoobchodu v ČR, který zásobuje knihkupce, knihkupecké sítě, internetové obchody i hypermarkety produkcí většiny tuzemských nakladatelů.

Nádražní 896/30, 150 00 Praha 5 – Smíchov, Česká republika
diestlerova.petra@euromedia.cz

Masaryk University Press
UNIVERZITA KARLOVA, NAKLADATELSTVÍ KAROLINUM

Nakladatelství Karolinum vzniklo v roce 1990. Vydáváme učební texty, vědecké monografie, odborné časopisy a vědecké sborníky. Samostatné ediční projekty představují publikace vztahující se k historii Univerzity Karlovy, monografie o dějinách umění, sociologii, religionistice, lingvistice, nových médií, vizuální kultuře, politologii, literární vědě či filosofii. Unikátním projektem je překladová edice Modern Czech Classics i vydávání díla Karla Šiktance.

Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1, Česká republika
vit.krobot@ruk.cuni.cz

Mobirise
NÁRODNÍ GALERIE PRAHA

Ediční oddělení Národní galerie v Praze je účelové zařízení NG, které zabezpečuje její ediční činnost v úzké spolupráci s historiky umění, kurátory, lektory, sbírkami a knihovnou NG. Ryze odborná činnost je dána faktem jeho specializovaného zaměření. Kromě tradičního typu tiskovin – převážně katalogů k výstavám, soupisových katalogů sbírek, průvodců, odborných periodik, sborníků z konferencí, monografií umělců – vydává odbornou literaturu o výtvarném umění a ze souvisejících oborů (teorie a filozofie umění, muzeologie, uměleckohistorický archiv aj.), popularizující publikace o sbírkách NG a knihy pro děti. Knižní produkce edičního oddělení v posledních letech výrazně stoupá v návaznosti na nárůst souvisejících aktivit pracovníků NG (výstavních, vědecko-výzkumných, vzdělávacích atd.). Knihy jsou vydávány v cizojazyčných mutacích, stávají se tak vhodným artiklem pro meziknihovní výměnu publikací a prezentaci NG jako vyspělé instituce.

Staroměstské nám. 12, 110 15 Praha 1, Česká republika
aneta.cernovska@ngprague.cz

Národní galerie Praha
FINIDR

Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě. Individuální přístup, flexibilita, klientský servis v 5 jazycích, příznivé ceny, krátké termíny realizace dodávek, kvalita a 27 let trvající tradice jsou hlavními důvody dlouholeté spolupráce s řadou významných tuzemských i evropských nakladatelů.

Lípová 1965, 737 01 Český Těšín, Česká republika
druckerei@finidr.de

Svět knihy
SVĚT KNIHY, s.r.o.  /
BOOK WORLD

Společnost založená Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Jeho hlavní činností je organizace každoročního knižního světového veletrhu v Praze, propagace knih a literatury a export českých knih.

Fügnerovo nám. 1808/3, 120 00 Praha 2, Česká republika
radovan.auer@svetknihy.cz

Expoziční katalog pro Londýnský knižní veletrh si můžete stáhnout zde.

Historie účasti na veletrhu

Účast na veletrhu se datuje až do roku 2017. Ve stručnosti se můžete podívat i na předcházející ročníky.

© 2021 Moravian Library
Kounicova 65a
601 87 Brno