Knižní veletrh
v Bologni

8.-11. dubna 2024


Hala 29, E33

Letošní ročník knižního veletrhu v Bologni (Bologna Children's Book Fair) zaměřený na literaturu pro děti a mládež se uskuteční od 8. do 11. dubna 2024. 

Bologna

Vystavovatelé 2024

Baobab
BAOBAB

Baobab, alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti, se věnuje vydávání původních textů a zajímavých překladů. Při jejich výtvarném zpracování spolupracuje s nastupující generací výtvarníků.

Plavecká 14, 128 00 Praha 2, Česká republika
bara@baobab-books.net

Brio
BRIO, spol. s r.o.

BRIO přináší na knižní trh bohatě ilustrovaná vydání klasických i moderních knížek pro děti. Již více než 25 let spolupracuje s renomovanými českými i slovenskými ilustrátory a svoje knížky exportuje do mnoha zemí světa. 

Oderská 333/5, 196 00 Praha 9 – Čakovice, Česká republika
fitzekova@slovart.sk

Euromedia Group
EUROMEDIA GROUP, a.s.

Euromedia Group (EMG) byla založena v roce 1991 a patří mezi největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vydává více než 700 nových titulů ročně pod značkami Kalibr, Ikar, Odeon, Universum, YOLI, Esence, Pragma, Laser, Brána, Listen, Pikola, Témbr a Granit. EMG je rovněž vlastníkem největšího knižního velkoobchodu v ČR, který zásobuje knihkupce, knihkupecké sítě i internetové obchody produkcí většiny tuzemských nakladatelů. Provozuje také Knižní klub a síť knihkupectví Luxor.

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5 – Smíchov, Česká republika
diestlerova.petra@euromedia.cz

Host
HOST - vydavatelství, s.r.o.

Nakladatelství Host je jedním z největších nezávislých nakladatelství v České republice. V současné době vydává asi 150 titulů ročně. Značka Host se stala zárukou kvalitní literatury mnoha žánrů. V posledních letech Host svůj ediční plán rozšířil i o knihy pro děti. Mezi oceňované původní české tituly dětské literatury patří například knihy současných spisovatelek Petry Soukupové, Aleny Mornštajnové, Petry Dvořákové, Ireny Hejdové a Olgy Stehlíkové.

Radlas 5, 602 00 Brno, Česká republika
blatna@hostbrno.cz

INFOA
INFOA

INFOA vznikla v roce 1992 jako knižní vydavatelství. Již od svého vzniku se zaměřila především na jazykovědné a dětské publikace. Dnes produkce vydavatelství INFOA obsahuje přes 2000 vlastních publikací, převážně obrázkových leporel, naučných a jazykových publikací a zábavných sešitů s aktivitami pro volný čas pro děti dospělé.

Nová 141, 789 72 Dubicko, Česká republika
infoa@infoa.cz

Petrkov
PETRKOV

Nakladatelství Petrkov se zaměřuje na vydávání převážně dětské literatury. Ke kmenovým autorům patří výtvarník a spisovatel Pavel Čech.  

Havlíčkovo náměstí 180, 580 01 Havlíčkův Brod, Česká republika
peternovotny@centrum.cz

icemusic
ICE MUSIC

Knižní prvotinou vydavatelství Ice Music byla kniha veršů pro děti i dospělé s názvem Verše potrhlé. Veselé básničky doplněné malebnými ilustracemi jsou velkým knižním hitem jak v Čechách, tak i na Slovensku. Dalším titulem jsou Tulíňkovi, které bychom rádi představili široké zahraniční veřejnosti na veletrhu v Boloni.

Haštalská 795/1, 110 00 Praha 1, Česká republika
ledecky.icemusic@gmail.com

LUX
NAKLADATELSTVÍ LUX

Jsme malé a nezávislé nakladatelství zaměřené na dětskou literaturu. Děláme srdcovky a tak klademe kromě obsahu také velký důraz na výtvarnou stránku a knihařské zpracování.

Tisová 115, 386 01 Strakonice, Česká republika
lux.nakladatelstvi@email.cz

Pipasik
LABYRINT & RAKETA

Nakladatelství Labyrint přes třicet let vydává kvalitní beletrii, knihy o umění a komiksy.
Pod značkou Raketa vychází literatura pro děti a stejnojmenný časopis.

Dittrichova 5, 120 00 Praha 2, Česká republika
labyrint@labyrint.net

Svět knihy
SVĚT KNIHY, s.r.o. / BOOK WORLD

Společnost založená Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Jeho hlavní činností je organizace každoročního knižního světového veletrhu v Praze, propagace knih a literatury a export českých knih.

Fügnerovo nám. 1808/3, 120 00 Praha 2, Česká republika
radovan.auer@svetknihy.cz

Expoziční katalog pro Knižní veletrh v Boloni si můžete stáhnout zde.

Historie účasti na veletrhu

Účast na veletrhu se datuje až do roku 2017. Ve stručnosti se můžete podívat i na předcházející ročníky.

© 2021 Moravian Library
Kounicova 65a
601 87 Brno